Konečně volno

29. června 2016 v 17:28 | Therese |  Mysl

Takže... asi mi už opravdu definitivně začaly dlouho očekávané tříměsíční prázdniny.
V pondělí jsem dodělala poslední zkoušku a zdá se, že jsem tedy oficiálně postoupila do třeťáku. Zatím z toho ale nějak moc velkou radost nemám. Mému mozku to totiž pořád jaksi nedochází a jediné, co vítá, je fakt, že se můžu konečně dosyta vyspat. Psychicky si totiž připadám, jako kdyby mě někdo přejel parním válcem a pak to pro jistotu vzal ještě jednou, abych byla hezky uhlazená. Ani se není čemu divit, učím se vlastně kontinuálně už od poloviny dubna a v posledním měsíci se to akorát vystupňovalo do stádia, kdy i návštěva supermarketu se změnila na slavnostní událost.
Na vtíravý dotaz některých lidí: "A ty máš jako jen tři zkoušky? To přece nemůže být tak hrozný!" jsem v reakci postupně přecházela od hysterické po flegmatickou, ostatně jako celým zkouškovým. Někomu prostě nevysvětlíte, že celou fyziologii si fakt do hlavy za týden nenalejete, a když jsem navíc prozradila, že jsem se na tu zkoušku při škole učila téměř měsíc a půl, abych mohla jít hned na první termín, protože jinak bych neměla moc dobré vyhlídky na to, zakončit tenhle semestr v červnu, setkávala jsem se vesměs s nechápavými a podezíravými výrazy. Ono nemá cenu se moc hádat, protože vám stejně vysvětlí, že to vlastně až tak těžké nemáte a tolik se na to přece učit nemusíte, protože oni se na zkoušku naučí klidně za dva dny, a stejně nakonec dostanete jedničku, tak jaképak copak. Čest výjimkám, které nejlépe vůbec nemají potřebu se o tomhle bavit. Jsem jedině ráda, že doma tohle neslýchám, protože oba rodiče vědí, o čem mluvím, a ani mi moc nenadávají, když pak o zkouškovém otravuju domácnost s tím, že už se nechci učit.

A co budu dělat o prázdniny?
Plány mám víceméně takové povrchní, spousta nápadů je ještě ve fázi skutečně jen teoretických plánů a uvidím, co nakonec vyjde a co ne. To jediné jisté jsou dva týdny v Toskánsku a praxe, plus obvyklé prázdninové dohánění čtení knih, hraní her, psaní a zezačátku taky spánkového deficitu.
Takže nebojte, žiju (pokud to tu vůbec někdo pravidelně čte) a doufám, že se teď budu ozývat častěji. Nějaké nápady na články by byly a koneckonců, mám na to celé tři měsíce.

Odcházím regenerovat...
 


Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 29. června 2016 v 20:50 | Reagovat

To učení chápu... já už si užívám volnějšího režimu od pátku. Připadám si jako v ráji :D

2 Zuza Zuza | Web | 1. července 2016 v 23:43 | Reagovat

Hezký prázdniny přeju! Já (abych si to pořádně užila), budu mít zkoušky ještě v září :D Takže mně si klidně na učení stěžovat můžeš, chápu tě a chápu i že nemá cenu moc bavit se o tom s lidma z jiných škol. Tenhle semestr jsem se sice zatím učila nejdýl dva týdny (ale pak jsem to stejně nedala a další termín je až v září, takže se k tomu ještě něco přičte), ale třeba loni se mi podařilo udělat jednu zkoušku až napočtvrtý a taky minimálně po měsíci učení během zkouškového/prázdnin. No a pak doučuju třeba někoho z čzu, kdo mi řekne, že už má tři zkoušky hotový a učil se na ně dohromady tak tři hodiny -.-

3 Hanyuu Hanyuu | Web | 9. července 2016 v 8:34 | Reagovat

Oni ti ostatní budou tvrdit, že to není tak hrozné, dokud si to sami nezkusí. A že by se jich hromada třeba ani nedostala tak daleko, jako ty. :D
Užívej prázdniny, já už žádné nemám. :D

4 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 9. července 2016 v 11:05 | Reagovat

Gratulace! Obrovské zkoušky, na které se člověk musí učit měsíc, znám moc dobře. A takové to "nojo, vždyť z toho stejně nakonec dostaneš s přehledem jedničku" je opravdu na zastřelení... tak si alespoň o to víc užij prázdniny! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama