Hrabu se lidem v puse

30. srpna 2015 v 17:45 | Therese |  Mysl
Už mě ty přestřelky na téma "já a řízení auta" dost unavují. Ano, mám řidičák již tři roky. Když jsem ho dostala, možná jsem si nebyla za volantem úplně jistá, chtěla jsem, aby aspoň ze začátku se mnou někdo jezdil. To ale pořád nebyl čas nebo jsme jeli moc daleko a bylo by bezpečnější, kdybych neřídila já. Po mém nástupu na vejšku, kdy jsem prostě většinu roku pryč, šly i ty výjimečné vyjížďky do kopru a teď jsou na mě rodiče naštvaní, že neřídím a nemůžu třeba odvézt babičku domů, když jim se to nehodí, protože bych jednak zrušila auto, a pak bych zabila sebe i babičku. A ano, mám hrůzu z toho, že bych měla sednout za volant. Haha. Možná jste na tohle měli, drazí páni rodičové, pomyslet trochu dřív.
Osobně mi to nějak neschází, tam kam potřebuju, se vždycky můžu dostat jiným způsobem a až jednoho dne budu auto opravdu potřebovat, tak si předně nějaké pořídím, takže mi bude k dispozici i jindy, než když je to správné postavení hvězd v souladu s máminou pracovní dobou a navíc s ním budu opravdu jezdit, ne jako teď, když vlastně ani nevím, kam bych s tím autem měla asi tak jet.
Uf... Toť vše k mému momentálnímu rozladěnému rozpoložení.

Jinak se mám poměrně dobře, ač poněkud jednotvárně a v poslední době zase i tepleji, než by se mi líbilo. Někdy během úterý a středy by se ale snad mělo dle hlášení počasí ochladit. Snad. Závisí to totiž na mnoha aspektech, zejména pak na počasí.

Minulý týden jsem se byla na celý den podívat za naší paní zubařkou, obhlédnout své budoucí povolání a jak se některé věci, které jsem se zatím naučila jen v teorii nebo na fantomech, provádí v praxi. Kromě toho, že jsem pochytila pár fíglů, povedlo se mi jednou správně odečíst rentgen a efektivně jsem většinu času překážela sestřičce ve výkonu práce, bylo mi dovoleno u pár pacientů provést pod dohledem preventivní prohlídku. S pacientem jsem se dostala do kontaktu poprvé, klinická praktika máme až od letního semestru druháku a jakožto čerstvě hotový prvák jsem na to koukala jak tele na nový vrata. Bylo to divný. Samotný fakt, že se někomu hrabu v puse i to, že nemám ponětí, co vlastně dělám. Asi si budu muset zvykat.


V pátek jsme se s mámou vydaly do Prahy, původně do Cadenzy pro bílé kalhoty, o kterých ale bylo později rozhodnuto, že se objednají v eshopu. Neplánovaně jsem tedy domů odjela s novým sakem, botami a běžeckýma botami, které jsem dneska dopoledne poprvé zaběhla a můžete si je prohlédnout výše. Když už jsme u toho obrázku, ta fotka dole vlevo je ještě z koleje a dávám ji sem čistě jen proto, abych se zeptala, jestli se někdo z vás taky učí na stole? Osobně mi to nesmírně vyhovuje. Sedím na tvrdém, nemám tedy tendenci usínat, zároveň si můžu opřít záda o zeď a ve slabých chvilkách zírám z okna a pozoruju, co se děje venku.

Dostala jsem art book Alice: Madness Returns. Je přesně tak hezký, jak vypadá na obrázcích na internetu a navíc je vytištěný na báječně vonícím křídovém papíře (předpokládám, že nejsem jediná, kdo se vyžívá v čichání knih, a pochopíte mé nadšení).

Máma se sama od sebe začala dívat na Hru o trůny. Pro někoho tak opovrhujícího vším, co trochu zavání nadpřirozenem a navíc to není romantická komedie, něco naprosto nevídaného. Musím ale souhlasit s jejím popisem seriálu, když se snažila odhalit jaký žánr přesně to je: historicko-pornograficko-fantasy-psychedelické drama. Tomu se snad nedá nic vytknout.

Annu Kareninu už pomalu ale jistě dočítám. Občas je to ale boj. Zrovna když to vypadalo, že Levin už konečně přestane se svými úvahami o ruském zemědělství, začal fušovat do voleb. A pak si s jedním ze šlechticů pro jistotu ještě popovídal i o tom zemědělství.
 


Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 30. srpna 2015 v 21:06 | Reagovat

Hrabat se lidem v puse... dřív jsem chtěla být zubařka. Ale pak jsem se raději rozhodla pro homeopatii a alternativní :D

Jinak ten popis Hry o trůny se vážně povedl! :))

2 lady Lianna Ellusive lady Lianna Ellusive | Web | 31. srpna 2015 v 15:28 | Reagovat

Já sice řidičák mám a něco málo uřídím, ale raději cestuju hromadnou :) . Šílenců je na silnici až moc a nerada bych došla k úhoně. Aneb jak píšeš - až bude potřeba,  budu řešit. Zatím to potřeba není.

3 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 1. září 2015 v 10:34 | Reagovat

Já se učívám většinou v posteli, zády opřená o zeď, s notebookem na klíně. A když je krizovka, tak v knihovně na nesmírně nepohodlných židlích, kde se prostě učit musím, protože kolektivní atmosféra a učící se lidé všude kolem. :D
Zubařka? Húúú, občas chodívám za kamarádkou studující zubařkou na praxi, abych jí přidala pacienta, vždycky je to takový zvláštní pocit, že jsem vlastně za "zkušebního králíka", ale někde se to člověk naučit musí, že. Takže se z těch lidí nestresuj a určitě to bude dobré!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama