Červenec 2015

Vzpomínky na Korsiku

27. července 2015 v 14:44 | Therese |  Tvorba
Po velice, velice opožděné oslavě narozenin mých a kamarádky, kam stejně zase skoro nikdo z těch patnácti pozvaných lidí nepřišel a rozhodly jsme se, že příště se na to můžeme vykašlat a uděláme si romantický večer ve dvou,jsme s rodinkou vyrazili na Korsiku.

Upřímně, bála jsem se. Ne cesty, ale lidského faktoru. Volně přeloženo, že se za těch čtrnáct dní, kdy budeme pořád spolu, sežereme navzájem. Naštěstí se nakonec žádná žranice nekonala, a ačkoliv se to bez pár problémů neobešlo, nebylo to ani zdaleka tak hrozné, jak jsem si to představovala.

San Nicolao

To, že na cestování po Korsice není červenec úplně ten nejvhodnější měsíc, jsme zjistili velice záhy. Každý den už od osmi ráno bylo přes třicet stupňů a ani v horách nebyla teplota o mnoho nižší, takže jsme naše výlety museli přizpůsobovat tomu, abychom si někde neuhnali úžeh nebo úpal, nicméně pravidelně jsme se navečer vraceli s bolestmi hlavy. Ne že by tomu příliš přidaly místní úzké serpentinovité silnice. V autě ani v autobusech se mi špatně nedělá. Obvykle si můžu za jízdy i bez problému číst, tady se mi ale po několika kilometrech věčného otáčení se na okraji srázu, ze kterého nám zblbla i chudák navigace, solidně zvedal kufr a poohlížela jsem se po nějakém sáčku, abych nám neohodila auto zvratky.

Ale to není zrovna nejoptimističtější začátek, že?

Cascade de l'Ucelluline