Vídeň

2. března 2015 v 18:31 | Therese |  Tvorba
psáno v červenci 2014

Je zřejmě již nějakým způsobem prokletí, že když jedu do Vídně, zuří venku nějaký extrémní druh počasí.
Když jsem tam byla posledně s výtvarkou, venku mrzlo natolik, že když jsem si na okamžik sundala rukavice, tak nejen že mi málem zmodraly a odpadly prsty, ale nepodařilo se mi ani napsat tu blbou sms, kvůli, které jsem si je sundavala. Zřejmě si můj mobil s mrazem nerozumí.
Minulý víkend, kdy jsme do hlavního města Rakouska zamířili, bylo pro změnu vedro na chcípnutí. Člověka nějak v těch 34°C přejde chuť prozkoumávat krásy Vídně a jedním z nejpříjemnějších zážitků se stává okamžik, kdy si strčíte ledovou láhev za krk.
Ale mají tam fajn metro, přehledné a čisté. Určitě jsem to tu už někdy zmiňovala, ale svištět v podzemí metrem patří mezi jednu z mých oblbíbených činností a vždycky jsem smutná, že už musím vystoupit.Schönbrunn, na mě až trochu moc upravený a vypiplaný, nemluvě o tom bílém štěrku, či co to bylo, který se v kombinaci toho, že na něj pražilo slunce a že já nemám slunečním brýle, stal něčím naprosto nesnesitelným pro mé oči.

Ale mají tam fajn havrany (dobrá, tím si nejsem úplně jistá, ale evidentně něco z rodu Corvus), kteří se shlukovali kolem nějakého pána na lavičce, a máma trvala na tom, že si musíme sednout vedle a pozorovat je, jak ho sežerou.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama