Londýn 2/2

2. března 2015 v 18:22 | Therese |  Tvorba
psáno v srpnu 2013

Tak jsem tu s dalším dílem, tentokrát již s méně kryptografickým názvem Londýn. Říkala jsem si, jak bezvadně by to vypadalo napsané těsně vedle sebe, nejlépe nějakým ozdobným písmem.

NýdnollondýN

No nic, nechme to plavat.
Na úvod bych ráda napsala něco o třech obchodech.
1. Tokyo Toys: obchod, který jsme objevili spíš omylem v pasáži na Coventry Street jen kousek od stanice metra Piccadilly Circus. Jak již název napovídá, přijdou si tu na své hlavně fanoušci mangy a anime, ale i některých počítačových her. Odcházela jsem s tričkem L a plakátem, o němž jsem byla přesvědčena, že ho nacpu do kufru, nicméně se ukázalo, že asi tak o 15cm přečuhuje a při odletu jsem si s ním ještě užila spoustu legrace.
2. Forbidden Planet: ne příliš daleko od Tokyo Toys na Shaftesbury Avenue. Obrovský obchod plný věcí, které prostě musíte mít! V dolním patře najdete komiksy, knihy a svůj kout tu má i manga a anime. V horním patře jsou pak fandomové věci téměř od všeho přes Pána Prstenů, Star Wars a Harryho Pottera po Doctora Who, počítačové hry a klasické superhrdiny. Nejbližší stanice metra je Covent Garden.
3. Harry Potter Shop at Platform 9 3/4: tady snad není potřeba nic dodávat. Jeli jsme speciálně kvůli tomu na King's Cross, takže v článku najdete i pár fotografií. Škoda jen, že tam mají všechno tak hrozně předražené.
4. A to sushi... Sushi všude kolem! Myslím, že se mi bude stýskat. A když už jsme u toho, tak po tom cheesecaku taky.
Doufám, že to někomu k něčemu bude.Britské muzeum
Trochu mě překvapilo, že na stálou výstavu není potřeba kupovat si lístek, takže na egyptologické, japonské, řecké a římské oddělení jsme se dostali zadarmo.
Všechno jsme neprocházeli, na to aby měl člověk aspoň tak dva celé dny.King's Cross
A tady je již slibované nádraží King's Cross jeho nástupištěm 9 3/4. Měli tam vozík na zavazadla, který byl zpola zabořený do zdi, a lidi se u něj mohli vyfotit v šále, jaké koleje chtěli. Byl tam dokonce i pán, který vám tu šálu podržel, ale stál mimo záběr, aby to vypadala, že šála za vámi vlaje. Neuvěřitelné, jaká tam na to byla fronta.
Obchod stojí hned vedle ve výklenku a najdete tu snad všechno přes čokoládové žabky a svetry až po košťata. Musíte mít na to ovšem řádně naditou peněženku. Spokojila jsem se tedy s hrníčkem, který ještě pořád stál tolik jako hrníček a těšila jsem se z toho, že jsem si splnila alespoň část svého dětského snu, když už mi v těch jedenácti letech sova žádný dopis nepřinesla.


Southwark
Večer jsme vyrazili na procházku na jižní stranu nábřeží, která mně osobně připadá živější, ale zároveň i méně chaotické, a celkově se mi tam líbilo víc.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama